פשיטות רגל ופירוקים

מפעם לפעם נכנס למשרדינו איש עסקים שידע ימים יפים בעברו, אך בהווה נקלע לקשיים כלכליים. מה שמתחיל לעיתים במצוקת אשראי הופך במהרה לכדור שלג של חובות, נושים המגיעים עד פתח הבית והליכי הוצאה לפועל דורסניים. בחוסר אונים הגיע למשרדינו אותו אדם, על סף איבוד דירתו כשפקודת מאסר מרחפת מעל ראשו. עד מהרה מתחלפת האימה בתקווה, עם פתיחה בהליכי פשיטת רגל השקט חוזר, ובסוף התהליך נפתח דף חדש ללא חובות.

 

פשיטת רגל – למי זה מיועד?

 

במקרים שבהם אדם אינו יכול לעמוד בהחזרי החובות, נועדו הליכי פשיטת הרגל להסדיר את חובותיו, מבלי שחרב הגבייה וההוצאה לפועל תהיה מונפת מעל צווארו.

 

פושטים רגל? אנחנו נושיט לכם יד!

 

אנשים שעולמם חרב עליהם והגיעו לקריסה כלכלית, יוכלו למצוא במשרדינו את גלגל ההצלה שיאפשר להם להוציא את הראש מעל המים. הניסיון שצברנו לאורך שנים בהליכי פשיטת רגל רבים יסייע לשיקומכם גם אם נקלעתם לחובות כבדים. לקוחותינו נהנים מיריעה משפטית רחבה הכוללת ביטול פקודות מאסר, עיכוב מימושי נכסים ועיכוב הליכים בבתי המשפט ובהוצל"פ.

 

פירוק חברה – לאיזו מטרה?

 

את המצבים הללו אפשר למנוע מבעוד מועד באמצעות פירוק יזום של החברה. ככלל, הליכי פירוק חברה נועדו לשרת מספר מטרות:

 

  • מבוי סתום בחברה – אי יכולת קבלת החלטות לרבות בשל סכסוך בין בעלי המניות ו/או המנהלים. משרדנו אמון על מציאת פתרונות תוך שמירה על האינטרסים של הלקוח.

 

  • חדלות פירעון – פירוק חברה בפיקוח בית המשפט, כאשר אין באפשרות החברה לעמוד בחובות אליהם היא נקלעה, ובמקרים מתאימים משרדנו מנהל הליך של הגנה מפני נושים (צ'פטר 11) והסדר.

 

  • פירוק מרצון – בעקבות סיום הפעילות העסקית והצורך לסיים את הרישום כחברה, במקרים שאינה חדלת פירעון. חברות שאינן פעילות אך טרם פורקו, צוברות אגרות וקנסות בהיקפים שיכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים. אי תשלום החוב עלול להיות מוטל על בעלי השליטה בחברה – ולהיות מלווה בעיקולים שיבוצעו ללא כל התראה

 

  • פירוק מן הצדק ומן היושר ע"י בית המשפט.

 


בכל אחד מהמקרים, אנחנו במשרד עו"ד ויור-ליברובסקי נסייע לכם לפרק את החברה במהירות וביעילות.